Poradnik wakacyjny: co spakować na rodzinny urlop?

wakacyjny organizer

Upragnione wakacje nadeszły, a razem z nimi zaczął się sezon na urlopowe planowanie. Zanim jednak usiądziemy pod palmą lub zajmiemy miejsce na górskiej łące, do wyjazdu trzeba się przygotować, a konkretnie – spakować, co w przypadku rodzinnego wyjazdu jest sporym wyzwaniem planistycznym.

Jak sobie z nim poradzić? Oto poradnik wakacyjny:

Po pierwsze: pamiętaj o terminach

W domowym rozgardiaszu umknąć może nawet coś tak podstawowego, jak termin wyjazdu, dlatego warto umieścić go w widocznym dla wszystkich miejscu i wyróżnić. W planerze domowych obowiązków Familiowo  tę datę można oznaczyć specjalnym magnesem i dodatkowo zaznaczyć ją w notatkach dotyczących szczególnie ważnych wydarzeń. Wyjazdy wakacyjne często wymagają pamiętania nie tylko o dacie wyjazdu, ale też odbioru biletów czy potwierdzenia rezerwacji, które są równie ważne i także powinny być zaznaczone jasno i wyraźnie.

Po drugie: planuj z wyprzedzeniem

Dobra organizacja jest ważna, ale nie pomoże, gdy pakowanie rozpoczniemy na dzień przed wyjazdem lub, o zgrozo, na parę godzin przed nim. Część rzeczy z oczywistych względów trzeba wkładać do bagażu na ostatnią chwilę, ale sporo bez problemów zapakować można z wyprzedzeniem. Warto o tym pomyśleć na około tydzień przed wyjazdem z myślą o zrobieniu prania i niezbędnych zakupach. Może się okazać, że wraz z powiększaniem się rodziny będziemy potrzebować także nowych waliz czy toreb, sprzęt górski czy plażowy już się zużył, a kosmetyczka powiększa się o kilka rozmiarów dzięki paru dodatkowym opakowaniom kremów z filtrem. Wybierając się na wakacje z dzieckiem, zwłaszcza nie do końca samodzielnym maluchem, trzeba być gotowym na każdą ewentualność.

Po trzecie: zrób listę

Nawet podczas pakowania własnych bagaży łatwo wsiąść do pociągu bez szczoteczki do zębów czy stroju kąpielowego – w nawale spraw do załatwienia wiele nam umyka. Gdy wyjeżdżamy z rodziną skala odpowiedzialności się zwiększa. Musimy zadbać nie tylko o odzież czy kosmetyki, ale w przypadku dzieci także specjalne artykuły pielęgnacyjne, akcesoria, leki, zabawki… lista nie ma końca. Właśnie dlatego przed wyjazdem dobrze zrobić checklistę ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, dzięki której o niczym nie zapomnimy, a przy okazji zaplanujemy rozmiary bagażu. Dzięki liście unikniemy zabierania rzeczy zbędnych, które niepotrzebnie obciążają bagaż i z pewnością nie zapomnimy o tych, bez których trudno obyć się podczas rodzinnych wakacji.

Poradnik wakacyjny: Przygotowaliśmy dla Was checklistę, która  pomoże w sprawnym pakowaniu na rodzinny wyjazd.

Wersja do druku jest tutaj 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *