Planer Smart i Planer Magnetic – czym się różnią?

planer magnetyczny, jak planować czas

Bardzo cieszymy się, że podoba Wam się nasz planer Familiowo  i tak chętnie jest przez Was wybierany. Dostajemy od Was wiele ciepłych słów, co zawsze nas bardzo cieszy. Dzisiaj odpowiadając na Wasze zapytania przedstawiamy różnicę między planerami z rodzaju Magnetic do montażu na lodówkę bądź dowolną metalową powierzchnię a planerami typu SMART do zamocowania na szafkę albo ścianę.

Czym się różni SMART od MAGNETIC?

Planery typu – MAGNETIC

Planery magnetyczne można mocować na dowolne powierzchnie metalowe takie jak  front lodówki, zmywarki, specjalne metalowe tablice (takie jak IKEA Spontan), ściany pomalowane farbą magnetyczną. Jeśli na waszej lodówce możecie zamontować dowolne magnesy, to nasz planer również będzie się na niej trzymał 🙂 

Montaż planer na metalową lodówkę jest bardzo prosty. Spodnia warstwa tego planera posiada folię magnetyczną dzięki, której tablica przylega do metalowej powierzchni. Każda plansza planera typu Magnetic to osobny moduł.

Modele planerów Familiowo typu Magnetic:

Planer Duo Premium
Planer Duo Premium

 

planer miesięczny z tablicą na notatki
Planer Duo Premium Simple

 

Standard Magnetic
Planer Standard Magnetic

 

planer magnetyczny na 2 tygodnie
Planr Magnetic 2 tygodnie
planer miesiąc magnetyczny
Planer Magnetic Miesiąc

Czy mogę umieścić planer Magnetic na ścianie?

Nie polecamy montażu planera typu Magnetic na ścianie, gdyż nie gwarantuje to dobrego przyciągania magnetycznych piktogramów dołączonych do zestawu. Do montażu na ścianie dedykowany jest planer typu Smart, który zapewnia dobrą przyczepialność magnetycznych piktogramów.

Planery typu SMART 

Planer SMART to jedna duża plansza wielkości 50 x 70 cm. Możecie go umieścić w każdym dowolnym miejscu dzięki plastrom samoprzylepnym Tesa Powerstrips, które wchodzą w skład każdego zastawu planera typu SMART. Wszystkie elementy umieszczone są na jednej nierozdzielnej planszy. Plansza główna planera SMART posiada właściwości metaliczne dlatego dołączone do zestawu magnetyczne piktogramy rysunkowe dobrze trzymają się na jej powierzchni.

Rodzaje planerów SMART:

Planer SMART Premium

 

Planer SMART Premium Uniwersal

 

Planer SMART Simple

 

Czy planer smart mogę umieścić na lodówce?

Planer nie będzie się samodzielnie trzymał na lodówce.  Do montażu na lodówkę dedykowany jest planer typu Magnetic. Do montażu planera SMART służą plastry samoprzylepne Tesa Powerstrips dzięki, którym zamontujesz ten rodzaj planera na dowolną gładką powierzchnię.

Jak zmywać planer?

Każdy Planer Familiowo to suchościeralna tablica POKRYTA WARTSTWĄ LAMINATU SUCHOŚCIERALNEGO, na której możemy zapisywać nasze / rodzinne plany na cały miesiąc lub cały tydzień. Wszystkie planery, które znajdziecie w naszej ofercie to elastyczne tablice suchościeralne.

plyn do tablic suchoscieralnych (2)

Planery zmywamy jak  każdą tablicę sucho ścieralną.

Jeśli chcecie zetrzeć wpisy, które są „świeże” – mają do kilku dni, to wystarczy użyć miękkiej ściereczki lub papierowego ręcznika kuchennego. Notatki należy ścierać delikatnie, tak aby nie uszkodzić  wierzchniej warstwy suchościeralnej i tym samym nie uszkodzić planera.

Jeśli chcecie zetrzeć starsze wpisy, które stworzyliście 4 tygodnie wcześniej rekomendujemy użycie płynu do tablic suchościeralnych.  W celu dokładnego wyczyszczenia planera spryskujemy go w całości płynem do tablic suchościeralnych i wycieramy go do sucha przy pomocy miękkiego, papierowego ręcznika kuchennego.

Do pisania na planerze używamy wyłącznie pisaków suchościeralnych. Przed zastosowaniem własnych pisaków suchościeralnych upewnijmy się, że nie pozostawiają na planerze trwałych śladów.