Zaplanuj dziecku czas przy komputerze

Nie możesz oderwać dziecka od komputera?

W obecnych czasach wielu Rodziców boryka się z problemem wysoko rozwiniętej technologii, która niekoniecznie dobrze wpływa na nasze dzieci. Oczywiście z duchem czasu musimy iść, co nie podlega wątpliwości. Świat jest teraz tak skonstruowany, że nie sposób nie korzystać z wszelkich dóbr, jakie nam udostępnia. Aczkolwiek należy pamiętać, że choć wszystko jest dla ludzi, to powinniśmy zachować w tym temacie wyjątkową ostrożność. Planując czas, jaki nasze dziecko spędza przy komputerze, dbamy o jego zdrowie.

Nauka przy komputerze – zmora dzisiejszych czasów

Pandemia, która wkroczyła do naszego życia i nie zamierza nas opuścić sprawiła, że wiele dzieci kontynuowało naukę w sposób zdalny, poprzez komputer czy inne sprzęty pozwalające na komunikację internetową. Nauka przed ekranem monitora niesie za sobą mnóstwo wad i problemów. Dzieciaki nie tylko nadwyrężają swój kręgosłup nie utrzymując prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy komputerze. Mają też zdecydowanie mniej ruchu, co dodatkowo powiększa ryzyko schorzeń w latach późniejszych.

Problem jest o tyle poważny, że spotkania z rówieśnikami także zostały dzieciom ograniczone do minimum. W momencie największej liczby zakażeń dzieci siedziały w domach kontaktując się ze sobą za pośrednictwem rozmów online. Wszyscy przecież wiemy, że to nie to samo, co zabawa z kolegami na boisku, budowanie zamków z piasku w piaskownicy pełnej dzieci w różnym wieku, jazda na rowerze po parkowych alejkach czy huśtawka, którą lubią wszystkie pokolenia. Co więc warto zrobić? Zaplanować czas dziecka przed komputerem.

Planowanie – przepis na równowagę

Kiedy nasze pociechy są zmuszone do przebywania w świecie wirtualnym można skrupulatnie zaplanować ten czas, by móc go chociaż kontrolować. Bez świadomości, ile godzin spędzamy przed ekranem, możemy bardzo szybko dorobić się różnych przypadłości i problemów z psychiką. Niejednokrotnie zabiegani pomiędzy zdalną nauką dzieci a własną pracą, która wymaga od nas skupienia, łatwo możemy przegapić moment, gdy nasze potomstwo ma problem z kontaktem z równolatkami. Sytuacja zmienia się diametralnie, dzieci są osowiałe i nie mają ochoty wychodzić z domu, a nawet ze swojego pokoju. Dlatego tak ważny jest monitoring sytuacji na bieżąco i analizowanie jej w sposób regularny.

Nasz planer, to wspaniałe narzędzie w rękach Rodzica, patrząc pod kątem powyższych rozważań. Możecie dokładnie zaplanować ilość czasu spędzonego przed komputerem, dopasować internetowe szaleństwo do wymagań nauczycieli, a jednocześnie nie pozwolić dziecku na ślęczenie przed monitorem od rana do nocy. Planując czas rodziny razem z Familiowo unikniecie zaskakujących i niepożądanych sytuacji, a tworząc koncept całego miesiąca znajdziecie miejsce na aktywność fizyczną oraz przyjemności, ograniczycie ilość chwil spędzanych przed komputerem bez zaskoczenia i pretensji ze strony pociechy – bowiem harmonogram będzie przecież przedstawiony z góry na początku każdego miesiąca – nie będzie już miejsca na wymówki w postaci: „zapomniałem” czy „nie wiedziałam”.

Planowanie jest przyszłością w tych trudnych czasach, w których przyszło nam wychowywać dzieci.
Nasz Planer, to trzymanie w ryzach naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Dobra organizacja, to Familiowo 🙂