Wiosna czeka – plan fitness

Piszę ten tekst, a za oknem pada śnieg. Mam wielką ochotę zrobić sobie gorącą czekoladę i owinąć w koc 🙂 Jednak zdecydowałam się przygotować do sezonu wiosenno – letniego i nieco nabrać formy.

Tworzę zatem plan żeby być fit 🙂

 1. Jaki masz cel?
  Wiele kobiet ma jeden cel – schudnąć. Warto jednak pamiętać i mieć z tyłu głowy, że ćwiczenia pomogą nie tylko zdobyć upragnioną wagę, ale też poprawią samopoczucie, zwiększą sprawność, koordynację ciała, oraz dotlenią mózg. Niech to wszystko będzie dla nas motywacją do ćwiczeń 🙂
 2. Stwórz plan
  Posiadanie planu najważniejszy element osiągnięcia celu. Zastanów się, kiedy masz więcej czasu na ćwiczenia. Koniecznie wszystko opisz na planerze – ważne, żeby Twoja rodzina widziała i wspierała Cię w Twoich wysiłkach.
 3. Pij więcej wody
  Kiedy ćwiczysz więcej, potrzebujesz więcej płynów, aby uzupełnić minerały i składniki odżywcze utracone w trakcie ćwiczeń.
 4. Baw się dobrze
  Nie ma prawa, które mówi, że ćwiczenia muszą być żmudne, trudne i nudne. Jeśli nazwy „killer” i „skalpel” raczej Cię odstraszają, niż ekscytują, spróbuj czegoś, co będzie świetną zabawą. Lubisz tańczyć? Zumba to świetny sposób wzmocnienie i koordynację. Może wolisz się najpierw porozciągać? Joga i pilates będą idealne.
  Każda aktywność, którą robisz z myślą o sobie na pewno zaowocuje nie tylko poprawą kondycji. Ważne jest też to, żeby dzieci widziały i miały świadomość, że mama lubi siebie i dobrze się ze sobą czuje 🙂