Planery Familiowo opinie – Małgorzata Kozioł

Nasz Planer FAMILIOWO  jest doskonałym pomysłem na uporządkowanie i organizację codziennego życia rodzinnego. Pracuję jako pedagog z dziećmi i ich rodzicami, również z tymi, którzy korzystają z planera i mówią, że dzięki  jego stosowaniu uzyskali  sprawną organizację i planowanie zajęć z pełnym włączeniem w to dzieci.

Planer to: ” Świetna pomoc w domu, koniec z karteczkami fruwającymi tu i tam”, „Ułatwia nam życie”, ” Dzięki niemu nie zapominam  o załatwieniu  ważnych spraw ” – mówią rodzice. Planer jest dla rodziny atrakcyjnym narzędziem motywującym do wspólnego działania , wypełniania obowiązków domowych i szkolnych.

Świetne jest to, że za pomocą piktogramów, magnesów, pisaków ścieralnych mogą w tym uczestniczyć również dzieci wieku przedszkolnym, dzięki czemu czują się ważne i potrzebne, mają swoje obowiązki, z których starają się jak najlepiej wywiązać.

Wielkim atutem Planera jest fakt, że pomaga on w budowaniu więzi i współpracy w rodzinie. Rodzice wspólnie z dziećmi układają, planują zadania, wspólnie decydują i korygują je za pomocą konkretów, jakimi są poszczególne elementy Planera. Jest on umieszczony w centralnym miejscu w domu, gdzie każdy w dowolnej chwili ma dostęp. Zdarza się często, że to dzieci, obserwując zapiski na Planerze,  przypominają zabieganym  rodzicom o pewnych zadaniach czy planach.

Planer porządkuje również między rodzeństwem  wyznaczanie i wypełnianie poszczególnych zadań – „Jest ustalone, zapisane na planerze – kto, kiedy ma coś zrobić i nie ma kłótni „- podkreślają użytkownicy. Planer jest znakomitym pomysłem na prezent (zamiast kolejnych zabawek czy zbędnych gadżetów) – atrakcyjny i pożyteczny dla całej rodziny.

Małgorzata Kozioł – pedagog, terapeuta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *