Planowanie czasu

jak planować czas

Jak zaplanować czas to pytanie, które zadaje sobie wiele osób, które nie umieją skutecznie zarządzać swoim wolnym czasem, w konsekwencji czego w wielu przypadkach, nie wywiązują się oni ze swoich zadań, co jest szczególnie ważne na przykład w pracy. Warto więc zastanowić się, jak optymalnie zaplanować swój czas w ciągu dnia, by wyrabiać się z powierzonymi zadaniami lub też lepiej funkcjonować w codziennym życiu.

Jak zaplanować czas?

Jeżeli zastanawiasz się jak efektywnie zaplanować swój wolny czas lub w ogóle dobrze rozplanować wszystkie zadania, które musisz zrealizować w ciągu dnia, tygodnia, a nawet miesiąca, to z pomocą przyjdzie kilka sprawdzonych rozwiązań. W pierwszej kolejności można wyposażyć się w kalendarz, który będzie podzielony na dni, tygodnie i miesiące. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie dokładne zaplanowanie najważniejszych rzeczy nawet co do godziny w ciągu dnia, z kolei w przypadku planów tygodniowych, na rozłożeniu danych zajęć na cały weekend na przykład z wyłączeniem wolnego czasu. Osoby, które do kalendarza nie są przekonane lub też nie lubią mieć dodatkowych narzędzi ze sobą i ciągle o nich pamiętać, powinny korzystać ze specjalnych aplikacji, które dostępne są dziś za darmo i pomagają w planowaniu ważnych wydarzeń.

Nowoczesne rozwiązanie do efektywnego planowania czasu

Zarządzanie pracą zespołu to często niezwykle odpowiedzialne zajęcie, z którym zmierzą się wszyscy ci, którzy pełnią funkcje kierownicze w danej firmie. W wielu przypadkach tego typu osoby doskonale radzą sobie z planowaniem pracy innych, jednak nie do końca umieją zarządzać swoim czasem (zarówno tym zawodowym jak i prywatnym). Wolny czas daje poczucie satysfakcji tylko wtedy, kiedy jesteśmy w stanie efektywnie nim zarządzać.By mieć pewność, że nie zapomnijmy o ważnych wydarzeniach czy też zadaniach, warto korzystać z nowoczesnych aplikacji. Wśród wielu dostępnych aplikacji na szczególną uwagę zasługują takie aplikacje jak np. Pocket, WorkTime, Evernote czy Todoist.

WorkTime

To polska aplikacja, która poprzez zmierzenie zarządzania czasem jest niezwykle przydatna do zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów w wielu firmach. To świetne rozwiązanie dla osób, które nadzorują pracę innych osób lub też chcą sprawdzić, jak wydajni są w swojej pracy. Dzięki aplikacji bardzo łatwo można policzyć, jak dużo czasu poświęciła się konkretnym zadaniom i projektom. Możliwe jest też wygenerowanie specjalnych raportów ze wszystkich dni, co można zawierać w prostym interfejsie. Tego typu aplikacja sprawdzi się zarówno do nadzorowania i planowania pracy pojedynczych osób, jak i całego zespołu.

Planowanie z wyprzedzeniem

By mieć pewność, że efektywnie zarządzamy czasem, warto planować ważne zadania /wydarzenia z wyprzedzeniem, po czym zapisywać je w kalendarzu czy aplikacji telefonicznej. Dzięki temu łatwiej będzie nam wypełniać luki pomiędzy poszczególnymi, ważnymi zadaniami, przez co też nie będziemy mieć poczucia marnowania tak ważnego czasu. Dzięki aplikacjom możemy zaplanować cały dzień, tydzień czy miesiąc z góry.