5 powodów dla których warto spędzić wakacje pod namiotem

wakacje pod namiotem

Wakacje pod namiotem z małym dzieckiem? – nie, to nierealne, myślicie i po raz kolejny odkładacie ulubioną formę wypoczynku na kolejny rok. Pokażemy wam, że nie ma większych przeszkód, by w tym roku wyruszyć na niezapomniany urlop, który wcale nie musi przypominać ekstremalnej wyprawy.

Wolność – kochają ją wszyscy

Bez najmniejszej wątpliwości wakacje pod namiotem to spora dawka swobody, którą uwielbiają dzieci i dorośli. Wybranie odpowiedniego miejsca pozwoli na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym zapewnieniu wszystkim dobrych wrażeń. Wybierając miejsca poza wielkimi kurortami, możemy być pewni, że unikniemy ciągłych imprez za dnia i w nocy, a tym samym łatwiej będzie nam zachować rytm dnia dziecka. Wolność pod namiotami to sporo więcej niż w domu czy hotelu, to prawdziwy wypoczynek i relaks, a te cechy udzielają się także malcom.

Integracja – czyli wesoło i przyjaźnie

Zaskakujące, że pod namiotami łatwiej o serdeczność innych ludzi. Maluchy szybko zyskują sympatię, a przedszkolaki nawiązują cudowne przyjaźnie oraz uczą się nowych rzeczy szybciej i zdecydowanie przyjemniej. Wspólne biesiadowanie nie jest żadną przeszkodą – wystarczy odpowiednie ubranie, koc polarowy i dobry nastrój.

Natura – bez limitu

Zamiana murów na namiot to kolejny plus, jeśli chodzi o kontakt z naturą. Tutaj wszystko jest w zasięgu ręki. Rodzice wybierający się z maluszkami pod namiot dostrzegają także fakt, że ich dzieci o wiele lepiej śpią, są bardziej wypoczęte, a tym samym weselsze. To plus, który przekłada się także na wypoczynek samych rodziców.

Nieustanna zabawa

Wakacje pod namiotem dla kilkulatka to nieustanny plac zabaw i całe mnóstwo kompanów do poznawania świata. Niemowlaki z kolei odczuwają dużą swobodę i – wbrew obawom rodziców – nie dostrzegają niedogodności. Oczywiście w przypadku małych dzieci konieczne jest odpowiednie spakowanie bagażu, w którym znajdzie się m.in. śpiworek, kocyk, składana wanienka turystyczna czy poręczne butelki turystyczne.

Dom pod chmurką

Jeśli obawiacie się, że wakacje pod namiotem to jednak brak wygód, których potrzebuje wasze dziecko, mamy dla was dobrą informację – we współczesnym świecie namiot można wyposażyć tak, by zapewnić wszystkim najwyższy komfort. Samopompujące się materace, ciepłe śpiwory, dotykowe lampki to tylko niektóre akcesoria, które sprawią, że namiot stanie się wygodnym domkiem pod chmurkę dla wszystkich – także dla malca.