Zabawa w czytanie

W natłoku własnych zajęć często brakuje nam czasu, żeby usiąść z maluchem i zachęcać go do poznawania liter. W domu mamy całkiem sporą biblioteczkę i często wolny czas poświęcamy na czytanie, ale za bardzo nie wiedzieliśmy jak zachęcić dzieci, do nauki czytania. Ponieważ już mam pewne sprawdzone metody to chętnie się nimi podzielę.

Jak wiadomo nauka lepiej zostaje przyswojona przez zabawę. Nasie chłopcy uwielbiają samochody, więc pomysł z parkingiem wyszedł naturalnie 🙂
Idealne do tego okazało się pudełko po naszym planerze! Zresztą z taka własnie idea przyświecała nam przy projektowaniu opakowań na planery. Dla nas ważny jest recykling i możliwość ponownego wykorzystania rzeczy.

Wracając zatem do pomysłu parkingu. Karton wystarczy podzielić na „miejsca parkingowe” – tu wszystko zależy od wielkości pojazdów. Każde miejsce oznaczamy literą lub cyfrą.
A zabawa polega na tym, że proponujesz na jakie miejsce parkingowe auto powinno wjechać. Prawda, że proste?

Wracając jeszcze do nauki czytania. Warto wyjść poza czytanie książki w ogóle. Litery czy cyfry spotykamy praktycznie wszędzie. My często wracając z przedszkola staramy się czytać nazwy mijanych sklepów, czy litery i cyfry na rejestracjach innych aut.