Wielkanocny zajączek dla Marcinka – w roli pomocnika Planer z Liściem Monstery

wielkanocny-zajaczek-dla-marcinka

Poznajcie wyjątkowego chłopca, któremu podarowaliśmy Nasz Planer.

Wielkanocny zajączek trafił z Planerem Familiowo do Marcinka. Poznajcie wyjątkowego chłopca, który uwielbia motory, pociągi i statki. Większość dzieci z podobnymi zaburzeniami zdecydowanie bardziej preferuje muzykę dla zaspokojenia potrzeby nadmiernej stymulacji bodźców lub puzzle dla zrelaksowania. Marcin natomiast uwielbia słyszeć hałas upadającego przedmiotu, którym potrafi rzucić z niezwykłą, jak na jedenastolatka, siłą.

wielkanocny-zajaczek-dla-marcinka

..oczy Mu się zaświeciły z radości, a na twarzy zagościł szczery uśmiech.

Marcin urodził się 27 września 2011 roku. Ma wadę genetyczną, Zespół Downa i spektrum autyzmu. Należy do dzieci nad wyraz zaskakujących w swoich pomysłach. Krótka idea w Jego głowie w niemal sekundę przeradza się w realne działanie. Wychowanie takiego dziecka to szczególne zadanie, dlatego że jest źródłem ogromnego obciążenia emocjonalnego, a także fizycznego, wynikającego z konieczności sprostania wielu obowiązkom rodzinnym i domowym.

Marcinek jest dzieckiem, z którym kontakt jest nadzwyczaj utrudniony. Nie ma bowiem możliwości swobodnej rozmowy i zrozumienia wzajemnych potrzeb. A jednak, gdy zobaczył Nasz Planer, to oczy Mu się zaświeciły z radości, a na twarzy zagościł szczery uśmiech. Marcin rozpakował Planer bardzo umiejętnie. Wyciągnął wszystkie elementy zestawu, a gdy znalazł niebieski pisak do tablic natychmiast zaczął go używać. Poradził sobie samodzielnie z nakrętką i zaczął rysować kółka na największej tablicy – planie miesiąca. Jesteśmy ciekawi na ile Nasz Planer przypadnie do gustu rodzicom Marcina.

Za jakiś czas zapytamy całą rodzinę, co przydało im się najbardziej.

wielkanocny-zajaczek-dla-marcinka

Nasz Planer ułatwi ogarnięcie trudnej rzeczywistości.

Liczymy na to, że Nasz Planer z Liściem Monstery nie tylko ożywi kuchnię całej rodziny, ale mamy również nadzieję, że ułatwi rodzicom Marcinka planowanie celów, jakie Ich syn ma przed sobą i kontrolowanie ich realizacji. Marcin do możliwie najlepszego rozwoju potrzebuje wielu zabiegów rehabilitacyjnych, regularnych ćwiczeń stymulujących Jego sprawność, a także ogromnej pracy nad komunikacją. Na Planerze rodzina będzie mogła zapisać daty spotkań na terapii behawioralnej, a także notować zmiany, jakich udało się dokonać.

Liczymy na to, że takie planowanie stanie się swoistą pomocą dla rodziców Marcina w ogarnięciu tej, jakże trudnej dla Nich, rzeczywistości.

Rodzice Marcinka prowadzą na FaceBook’u osobisty blog synka. Zapraszamy do oglądania, jeśli chcecie Go lepiej poznać.
https://www.facebook.com/ApelO1PodatkuDlaMarcinka