Kreatywna zabawa – sztuka, jako dziecięcy sposób na wyrażanie uczuć.

Kreatywna zabawa

Kreatywna zabawa, czyli działania twórcze i manualne rozwijają niesamowicie osobowość naszej pociechy dając jednocześnie ogromną przestrzeń do wyładowania emocji i wyrażenia samego siebie.
Do takich aktywności można włączyć wszelkie techniki rysunku, jak malowanie na szkle czy tkaninach. Być może niejeden rodzic wpadł na pomysł stworzenia swoim maluchom  specjalnie wytyczonej powierzchni w postaci kawałka ściany pokrytej zmywalnym   tworzywem, po którym mogą do woli uzewnętrzniać swoją artystyczną część duszy.

Czy planujecie wspólne ZABAWY KREATYWNE?

Szeroko pojęta sztuka, bo można nią nazwać zarówno prace plastyczne przy użyciu kredek, jak i tworzenie artystycznych dzieł korzystając z akwareli czy farb plakatowych bądź gliny, masy solnej lub innych materiałów. Dookoła otacza nas wspaniała natura, z której zasobów również możemy korzystać. Idąc z duchem czasu i promując styl EKO użyjmy kwiatów wiosną czy kolorowych liści jesienią i stwórzmy swoje własne dzieło sztuki. Wystarczy choćby nazbierane wcześniej kamyczki pomalować w dowolny sposób, a potem ułożyć i zespolić w formę kolażu. Czyż to nie będzie rodzaj sztuki? A ile przy tym zabawy!

Kreatywna zabawa

Przygoda z PLASTYKĄ?

To dla dzieci satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy, a przy okazji fantastyczne narzędzie integracji. Kreatywna zabawa w grupie, z rodziną czy kolegami poszerza możliwości poznawcze i uczy nasze dzieciaki tolerancji na odmienne interpretacje.
W ten sposób rozwijają wyobraźnię, wyrabiają smak estetyczny i kształtują osobowość.

W trakcie wykonywania prac plastycznych, wymyślania projektów czy lepienia z plasteliny, wzrasta aktywność mózgu poprzez uruchomienie wszystkich zmysłów. Możemy w ten sposób rozwinąć na przyszłość zdolności intelektualne i poznawcze naszych pociech.
Sztuka uczy wrażliwości, cierpliwości i samozaparcia, ale też skupienia i koordynacji ruchowej.

Pozwólmy swoim dzieciom zostać małymi artystami.