Co powinno znaleźć się w każdym centrum zarządzania w rodzinie?

jak planować czas

Centrum zarządzania w rodzinie to doskonały sposób na rozplanowanie obowiązków każdego domownika. Dzięki rozpisaniu wszystkich elementów i przyporządkowaniu ich poszczególnym osobom, łatwiej ogarniamy dom i nie mamy wątpliwości co do tego, jakie zadania należą do domowników.

W internecie można znaleźć wiele inspiracji pomocnych przy tworzeniu centrum zarządzania, które można zaprojektować według własnych potrzeb. W każdym takim centrum musi się jednak znaleźć kilka niezbędnych elementów.

Kalendarz
Jest to podstawowy gadżet, który znacznie ułatwi planowanie w rodzinie. Można zaznaczać na nim wszystkie nadchodzące wydarzenia, o których domownicy powinni pamiętać. Może to być zarówno klasyczny kalendarz papierowy, jak i tablica, którą co miesiąc będzie się zmazywać i na nowo uzupełniać.

Organizer dokumentów
Kolejnym koniecznym elementem jest organizer, który pozwoli uporządkować całą makulaturę taką jak listy, rachunki, kupony, przepisy czy materiały szkolne. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest organizer z przegródkami mocowany na ścianie, choć jeśli dysponuje się odpowiednią przestrzenią, równie dobrze sprawdzi się taki organizer, który można postawić na biurku czy półce.

Zobacz też: Dlaczego warto planować

Tablica
Centrum zarządzania w rodzinie nie obejdzie się też bez tablicy. Może to być zmazywalna tablica, po której pisze się kredą lub flamastrem albo tablica korkowa. W tym miejscu będzie można umieszczać krótkie notatki, listę zakupów czy nawet inspirujące cytaty.

Dodatki
Przestrzeń do planowania powinna być jak najbardziej funkcjonalna, dlatego nie może w niej zabraknąć także innych elementów niezbędnych w danej rodzinie.

Mogą to być długopisy, samoprzylepne karteczki, kolorowe mazaki czy koszyki na drobne akcesoria. Warto też wzbogacić to miejsce o elementy, które będą pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną – w tej roli świetnie sprawdzi się kolorowy zegar czy cytat oprawiony w ramkę.