150 godzin na dworze, czyli nowe postanowienie na rok 2019

kalendarz planer

Początek 2019 roku to idealny czas, by wyznaczyć sobie nowe cele, które umożliwią wdrożenie w życie zdrowych nawyków. Obecnie coraz więcej godzin spędza się w domu, w pracy lub w szkole. Czas wolny również upływa zazwyczaj przed telewizorem czy ekranem komputera.

Nie wolno zapominać, jak ważne jest spędzanie odpowiedniej ilości czasu na świeżym powietrzu. W odpowiedzi na tę potrzebę pojawia się wymyślony przez blogerkę #150hoursoutside Project mający zachęcić całe rodziny do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu.

Zobacz też: dlaczego warto planować?

Odpoczynek na łonie natury
Jeszcze niedawno dziecko na dworze spędzało praktycznie każdą wolną chwilę. Teraz zabawy na powietrzu często przegrywają z ulubionymi bajkami w telewizji, grami komputerowymi czy tabletem. Nie oznacza to oczywiście, że dzieci w ogóle przestały wychodzić z domu, jednak niewątpliwie warto zachęcić je do spędzania na dworze większej ilości czasu. The #150hoursoutside Project tworzony jest jednak z myślą nie tylko o dzieciach, ale również o ich rodzicach – celem jest zachęcenie całych rodzin do spacerów czy zabawy poza domem.

Zobacz

Zabawa na dworze, czyli zalety projektu
Przebywanie na świeżym powietrzu pozwala poprawić krążenie krwi, zwiększyć odporność, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na samopoczucie. Na dworze dostarczamy organizmowi witaminy D3. Forma odpoczynku poza ścianami domu jest też bardziej efektywna i bardziej korzystna dla naszego zdrowia. Wiele rodzin zdaje sobie z tego sprawę, dlatego pragnie coraz częściej wychodzić z domu. O ile jednak motywacja na początku nowego roku zawsze jest duża, bardzo szybko potrafi też zniknąć.

Projekt ma pomóc wytrwać w postanowieniu i zwiększyć szansę na wprowadzenie pozytywnych zmian w rodzinie. Wszystko dlatego, że nie stawia wcale zbyt ambitnych celów. 150 godzin w ciągu roku to niecałe 3 godziny w tygodniu i mniej niż 30 minut dziennie, czyli cel, który bez większych trudności może osiągnąć każdy. Już taka drobna zmiana będzie jednak miała pozytywne efekty dla zdrowia i samopoczucia.

Dołącz do wyzwania
The #150hoursoutside Project to jedna z takich propozycji, która nie wymaga wypełniania formularzy. Wystarczy podjąć decyzję o dołączeniu do wyzwania i już można realizować postawiony sobie cel. Dodatkowo można, choć nie trzeba, skorzystać z różnych form pomocy i dodatkowej motywacji. Jedną z nich jest zapisanie się na listę mailową, by przez cały rok móc otrzymywać przydatne wskazówki i więcej motywacji. Innym rozwiązaniem jest chwalenie się swoimi sukcesami i uczestnictwem w wyzwaniu dzięki oznaczaniu postów w mediach społecznościowych hashtagiem #150hoursoutside.

Zadeklarowanie podjęcia wyzwania na pewno pozwoli zyskać więcej motywacji. Istnieje także doskonała propozycja dla tych, którzy lubią realizować cele w większej grupie i czuć, że nie podejmują wyzwań sami – specjalna grupa w serwisie Facebook. Dołączając do niej można stać się częścią społeczności dzielącej się swoimi spostrzeżeniami, wskazówkami i inspiracjami, a przede wszystkim zyskać znacznie więcej motywacji do realizacji postawionych sobie celów. To także idealne miejsce, by chwalić się małymi sukcesami czy poznać lokalnych przyjaciół, z którymi wspólnie będzie można spędzić czas na powietrzu w ramach realizacji wyzwania.

Zobacz też: Jak zaplanować domowe wydatki