Opinie

Ewa Moskalik – Pieper, Fundacja Mamo Pracuj

Do tej pory pranie, zapakowanie zmywarki, prasowanie i odkurzanie to była moja lista zadań. Odkąd w mojej rodzinie zagościł nowy pomocnik, moi synowie tak bardzo chcieli się wykazać, że w końcu ja – mama zostałam sam na sam tylko z zadaniem załadowania prania do pralki. Odkąd do lodówki przykleiłam Nasz Planer od Familiowo, robota „sama się robi”, a ja mam więcej czasu dla siebie.

Moje dzieci bardzo polubiły Familiowo Nasz Planer i jak o czymś mówimy, o jakiś nowych planach, spotkaniach, to lecą na wyścigi, który pierwszy będzie notować. Jeden zapisuje, drugi przyczepia magnesik. Planowanie jest, sprawdzanie czy plan wykonany też, a integracja i dobra zabawa przy okazji.

Czytaj więcej >>

 

Planner jest ciekawym pomysłem na organizację życia rodzinnego. Jego prosta forma i praktyczne rozwiązania umożliwiają dostosowanie go do życia zarówno singla czy młodego małżeństwa, jak też rodziny dziećmi. Sprawdzi się także dla osób bardzo aktywnych, które angażują się w wiele różnych przedsięwzięć i potrzebują miejsca na zaplanowanie i uporządkowanie ich w przejrzysty sposób.

Możliwość wprowadzania poprawek, ułatwia planowanie i przeorganizowanie grafiku tak, aby był optymalny dla naszej rodziny. Korzystanie z plannera ułatwia też kontrolę czasu, jaki poświęcamy różnym aktywnościom. Jest to niezwykle ważne, gdy chcemy zachować zdrową równowagę pomiędzy czasem spędzanym z najbliższymi, a obowiązkami zawodowymi, pasjami itd. Zachęcam do sprawdzenia plannera w Waszej Rodzinie. Nasza już go pokochała 🙂

Magdalena Szymoniak, szczęśliwa żona Radka i mama Zosi. Z zawodu psycholog, na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą, a także z małżonkami. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z małżeństwem i rodziną oraz coaching. Lubię podróże, angielski humor i gry logiczne.

 

OPINIA – KATARZYNA ADAMIAK

Paczka z Familiowa od pierwszego wejrzenia rozkochała w sobie dzieciaki. Po gromkich okrzykach i westchnieniach zachwytu że: „to takie duże” i „przyda mi się to piękne pudło” i „to naprawdę magnesy -NAPRAWDE!” dzieci pozwoliły zamontować planner na lodówce. Starszak (6) po dogłębnej analizie znaczeń małych magnesów rozpoczął ich układanie na plannerze obwieszczając co chwila „jutro jedziemy na wycieczkę”, „a tu upieczesz nam tort”, „o a tego dnia napiszę list do babci”, zapełnił nasz miesiąc po brzegi tak, że właściwie moglibyśmy nie kłaść się spać. Maluch natomiast (3) zakochał się w zmazywalnych flamastrach tworząc swoje własne (przypominające nieco wyścigi gąsienic) listy zakupów.

Przez pierwsze kilka dni moje starannie nanoszone plany i wydarzenia (składka OC, wizyta u lekarza, zebranie w przedszkolu) były co chwilę wymazywane i zastępowane rysunkami: zwierząt (to wizyta w zoo mamo), zabawek (to dzień z nagrodami wiesz), tajemniczych kulek (tu musisz szybko kupić nowe chrupki dla kota). A ja nie zrażona wypełniałam dni na powrót moimi notatkami. Po kilku dniach euforia latorośli osłabła na tyle, że planner zaczął nam służyć zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Planner wisi w centralnym miejscu w kuchni, więc każdy domownik przechodzi koło niego kilka razy dziennie. Magnesy tematyczne bardzo ułatwiają zaplanowanie niektórych obowiązków, pozostałe łatwo wpisać za pomocą zmazywalnego markera. U nas w plannerze dominują wydarzenia związane z dzieciakami (wycieczki, zebrania w przedszkolu, wizyty kontrolne, szczepienia) i wydarzenia związane z pracą (zebrania, terminy sprawozdań, faktur). Dzięki plannerowi ważnych spraw pilnujemy oboje a nie tylko ja (mąż bowiem ma ten zwyczaj słuchania bez kodowania w pamięci) i bywał często zaskakiwany. Starszak potrafi już sam liczyć dni do najbardziej oczekiwanych przez niego wydarzeń, co napawa go wielką dumą i ułatwia czekanie. Dużą zaletą jest możliwość zapisania dowolnych informacji suchościeralnym markerem, który w razie zmian łatwo zetrzeć (nawet po dłuższym czasie bez problemu zmywa się flamaster odrobiną wody z płynem do naczyń).

Nasz planner ma możliwość punktowania dobrych zachowań dzieci poprzez zbieranie magnesów w tabeli nagród. Dzieciaki bardzo polubiły taką formę nagradzania ich codziennych wysiłków i obowiązków. A my zyskaliśmy nieocenionego sprzymierzeńca w walce z niepościelonymi łóżkami i rozsypanymi zabawkami.

Chciałabym jeszcze napisać o samym wyglądzie plannera. Układ graficzny jest czytelny i wyrazisty- łatwo się w nim zorientować i odnaleźć potrzebne informacje. Projekt jest stonowany, ma charakter na tyle uniwersalny, że wygląda dobrze zarówno w mojej kuchni – kuchni bardzo kolorowej, pełnej bibelotów jak i stonowanej, jasnej kuchni u dziadków.

Świetny produkt zarówno dla zabieganych rodziców jak i dzieci, dla których upływający czas i odległe daty są trudne do wyobrażenia a z plannerem nabierają konkretnych kształtów. Polecam z całego serca!

Katarzyna Adamiak – wielbicielka kotów, dobrej fantastyki i wędrówek po górach. Matka dwójki twórczych bałaganiarzy. Psycholog dziecięcy, arteterapeuta.

 

 

Nasz Planer FAMILIOWO  jest doskonałym pomysłem na uporządkowanie i organizację codziennego życia rodzinnego. Pracuję jako pedagog z dziećmi i ich rodzicami, również z tymi, którzy korzystają z planera i mówią, że dzięki  jego stosowaniu uzyskali  sprawną organizację i planowanie zajęć z pełnym włączeniem w to dzieci.

Planer to: ” Świetna pomoc w domu, koniec z karteczkami fruwającymi tu i tam”, „Ułatwia nam życie”, ” Dzięki niemu nie zapominam  o załatwieniu  ważnych spraw ” – mówią rodzice. Planer jest dla rodziny atrakcyjnym narzędziem motywującym do wspólnego działania , wypełniania obowiązków domowych i szkolnych.

Świetne jest to, że za pomocą piktogramów, magnesów, pisaków ścieralnych mogą w tym uczestniczyć również dzieci wieku przedszkolnym, dzięki czemu czują się ważne i potrzebne, mają swoje obowiązki, z których starają się jak najlepiej wywiązać.

Wielkim atutem Planera jest fakt, że pomaga on w budowaniu więzi i współpracy w rodzinie. Rodzice wspólnie z dziećmi układają, planują zadania, wspólnie decydują i korygują je za pomocą konkretów, jakimi są poszczególne elementy Planera. Jest on umieszczony w centralnym miejscu w domu, gdzie każdy w dowolnej chwili ma dostęp. Zdarza się często, że to dzieci, obserwując zapiski na Planerze,  przypominają zabieganym  rodzicom o pewnych zadaniach czy planach.

Planer porządkuje również między rodzeństwem  wyznaczanie i wypełnianie poszczególnych zadań – „Jest ustalone, zapisane na planerze – kto, kiedy ma coś zrobić i nie ma kłótni „- podkreślają użytkownicy. Planer jest znakomitym pomysłem na prezent (zamiast kolejnych zabawek czy zbędnych gadżetów) – atrakcyjny i pożyteczny dla całej rodziny.

Małgorzata Kozioł – pedagog, terapeuta

 

 

OPINIA – PRZEDSZKOLE CZARODZIEJSKI ŚWIAT

Planer Familiowo jest rewelacyjnym rozwiązaniem i  pomocą w naszym przedszkolu, zarówno przy komunikacji z rodzicami jak i na nasze wewnętrzne potrzeby.

Zaznaczamy w nim ważne wydarzenia z życia przedszkola i przedszkolaków, jak również zbliżające się urodziny, uroczystości itp.

A do tego jest po prostu ładny 🙂

Paweł Florczak, Przedszkole Czarodziejski Świat
www.czarodziejskiswiat.eu