Rady dla mamy pierwszoklasisty

Posłanie dziecka do szkoły to mnóstwo nowych wyzwań zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Nagle trzeba zmienić się w najprawdziwszy ludzki kombajn organizacyjny i w gąszczu wszystkich zadań łatwo się pogubić. Przedstawiamy więc listę najważniejszych priorytetów, niezbędnych przy przygotowaniu do wejścia w nowy świat.

czytaj całość »
Jasper Juul i 14 inspirujących cytatów

Zanim poznałam książki Jaspera Juula, zdecydowanie bardziej skupiałam się na potrzebach moich dzieci, które wydawały mi się najważniejsze. Nawet kiedy dzieciaki już samodzielnie zaczęły się poruszać, to jakoś ciężko było mi wrócić do “własnych spraw”. Wydawało mi się to naturalne, albo po prostu nie znałam innych rozwiązań.

czytaj całość »
Kilka słów o obowiązkach

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Poza nauką podstaw pielęgnacji dziecka (a wcześniej fizjologii porodu), zasad wychowania, logistyki dnia codziennego, człowiek musi zajmować się milionem innych „pomniejszych”, ale jakże ważnych rzeczy. Można co prawda odpuścić sobie zmywanie, pranie, gotowanie, sprzątanie zabawek, odkurzanie, wycieranie rozlanej zupy, ale w niedługim czasie… bałagan by nas pokonał.

czytaj całość »
Planujemy rodzinną wycieczkę do lasu

„Darz bór!” – brzmi tradycyjne powitanie polskich leśników, co ma oznaczać szacunek dla dzikiej przyrody i jej dobrodziejstw. Warto samemu przekonać się, że rodzinny wypad do lasu to świetna atrakcja - szczególnie dla dzieci, mieszkających na co dzień w mieście. Otoczenie drzew, krzewów, trawy i małych leśnych zwierząt oferuje doskonałą przestrzeń do relaksu, zabawy i biwakowania.

czytaj całość »
Vlog Mama poleca planer Familiowo

Planery Familiowo uszczęśliwiają coraz więcej rodzin, a pozytywne wrażenia ich użytkowników niezmiennie nas cieszą.

Swoją opinią na ich temat podzieliła się Magda Nos prowadząca kanał Vlog Mama na Youtube.

czytaj całość »
Wakacyjny organizer: co spakować na rodzinny urlop?

Upragnione wakacje nadeszły, a razem z nimi zaczął się sezon na urlopowe planowanie. Zanim jednak usiądziemy pod palmą lub zajmiemy miejsce na górskiej łące, do wyjazdu trzeba się przygotować, a konkretnie – spakować, co w przypadku rodzinnego wyjazdu jest sporym wyzwaniem planistycznym. Jak sobie z nim poradzić?

czytaj całość »
Kilka słów o dojrzałości szkolnej

Rodzice kilkuletnich dzieci zastanawiają się często, jak ich pociechy poradzą sobie w szkole. Oczywiście odpowiedzi na to udzieli czas, ale są pewne czynniki, które ułatwiają szkolny start oraz takie, które ten start utrudniają. Dzisiaj parę słów o dojrzałości szkolnej.

W wielkim skrócie, dojrzałość szkolna to poziom rozwoju dziecka umożliwiający mu podjęcie obowiązków szkolnych. Dotyczy to rozwoju fizycznego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Chodzi o to, aby istniała pewna równowaga pomiędzy wymaganiami szkoły a możliwościami rozwojowymi dziecka. Gotowość szkolną dziecka mogą ocenić specjaliści, jednak każdy z rodziców może ją wspierać w różnorodny sposób. Poniżej kilka słów o każdej ze sfer...

czytaj całość »
Kreatywność zawsze w cenie – zabawy dzieci z rodzicami

Wchodząc do sklepów z zabawkami zastanawiam się czasem, jak, bez tego wszystkiego, nasze pokolenie przeżyło swoje dzieciństwo? Przecież znakomita większość z nas nawet nie marzyła o takich zabawkach, jakie teraz są dostępne dla dzieci. A jednak wielu współczesnych rodziców z westchnieniem i uśmiechem stwierdza: „My to mieliśmy dzieciństwo…”.

Współczesne dzieci mają o wiele trudniej. Jasne, mają tablety, smartfony z milionem aplikacji, lalki, które robią wszystko, wierne mini-kopie pojazdów, edukacyjne zabawki zachwycające kolorem i funkcjonalnością… I to wszystko jest dobre, ale we właściwych proporcjach. A nasze dzieciństwo? Trzepak pod blokiem, jedna piłka, parę patyków i trochę ziemi do rysowania po niej, rowery, deskorolki, proce, sznurki i wszystko, co się nadawało do zabawy. Ograniczała nas tylko własna wyobraźnia. I… wspominamy to z rozrzewnieniem Słowo „nuda” pojawiało się rzadko…

czytaj całość »
Dlaczego warto planować?

Żyjemy w zwariowanych czasach. Codziennie doświadczamy natłoku spraw, potoku informacji, pośpiechu i stresu. Aby nie dać się zdominować codziennej gonitwie oraz ustalać życie rodzinne i zawodowe na własnych zasadach, warto zatrzymać się przez chwilę aby przyjrzeć się czemu właściwie poświęcamy własny czas.

czytaj całość »
Witajcie na blogu Familiowo!

Z wielką radością chciałabym zapowiedzieć otwarcie nowej przestrzeni mieszczącej się w ramach naszej strony www.familiowo.pl.

Przestrzeń bloga umożliwi mi w pełniejszy sposób opowiedzieć Wam o mojej przygodzie z tworzeniem nowej marki. Będzie to miejsce, w którym będę dzielić się informacjami o nowych produktach i przedsięwzięciach oraz bliżej opowiem skąd się wziął pomysł na stworzenie rodzinnego planera.

 Od początku budowania Familiowo zależało mi, żeby obok oferty autorskich produktów opracowanych na bazie osobistych potrzeb i doświadczeń rodzicielskich, stworzyć cykl poradników, w których poruszone będą różne aspekty dotyczące wychowania dzieci, rozwoju własnego, rozwoju życia rodzinnego, relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych.

czytaj całość »
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl